BLACK FRIDAY na doučovanie matematiky, slovenčiny, angličtiny a ďalších predmetov. ZĽAVA 80 EUR!

Kontaktujte nás na +421 905 891 021
O nás
O nás Lektori Zamestnanci Metodické centrum
Doučovanie
Doučovanie Výučba jazykov Príprava na skúšky Online výuka
Časté otázky Služby
Služby Vstupné testy Darčekové poukážky
Referencie Cenník Galéria Blog Kariéra Kontakt
Úvod Kariéra Brigáda pre lektorov

Brigáda pre lektorov

Brigáda pre lektorov
Škola Populo sa už 6 rokov zaoberá individuálnym doučovaním študentov po celej republike. Pod slovom “individuálny” si môžete predstaviť snahu vyjsť čo najviac v ústrety požiadavkam našich klientov a povýšiť tak doučovanie na niečo, na čo sa študenti budú tešiť. Nenechajte sa však zmiasť. Našimi študentmi nie sú iba žiaci školopovinní, ale aj vysokoškoláci či dospelí, ktorí sa napríklad v dôchodkovom veku nadchli pre výuku cudzích jazykov.
Ušiť takúto výuku “na mieru” je častokrát veľmi náročné a práve v tom nám pomáhajú naši lektori, ktorí prevádzajú predstavy nás a klientov do praxe. Zodpovedný lektor oddaný svojej práci je pre nás na prvom mieste. Dôležité je nadšenie pre daný odbor a chuť pomáhať druhým, samozrejme priateľským spôsobom. Práve na vzťahu medzi študentom a lektorom staviame úspechy, ktoré doučovanie neskôr prináša. Skvelého lektora totiž netvorí iba jeho titul a znalosti, ale taktiež schopnosť komunikácie a empatie. Pridáte sa k nám?
Aktuálne prijímame lektorov na prezenčnú aj online výučbu.
Najčastejšie dotazy
Koľko si u Vás môžem zarobiť?
Naším cieľom je naďalej rozširovať tím lektorov, ktorí ako primárnu odmenu vnímajú radosť z úspešne splnených cieľov, ktoré si so svojím žiakom stanovili. Samozrejme sme si vedomí, že za svoju dobre odvedenú prácu očakávate odpovedajúcu mzdu. Možno trúfalo si dovolíme odhodiť všetky obchodné frázy a ísť s kožou na trh. Rovnako, ako je doučovanie postavené na individualite každého klienta, upravujeme sadzbu na základe Vašich skúseností a dosiahnutého vzdelania. Rozhodujúci je tiež pracovný pohovor, kde (spoločne) stanovíme podmienky spolupráce. Nebojíme sa priznať, že sadzby našich lektorov bývajú v porovnaní so súkromným doučovaním nižšie. Súčasťou odmien je však tiež komfort, ktorý Vám ako sprostredkovateľ ponúkame (viď “Čo vám môžeme ponúknuť). Nedáme Vám síce milión, ale získate miliónovú skúsenosť.
Akých študentov budem učiť?
Radi Vám vyjdeme v ústrety, pokiaľ máte nejaké osobné preferencie. Chceme, aby sa komfortne cítili klienti a samozrejme aj lektori. Našimi klientmi sú študenti, základných, stredných aj vysokých škôl, dospelí jedinci s vlastným záujmom, firemní zákazníci a podobne.
Koľko musím odpracovať hodín?
Práca pre Školu Populo je flexibilná, svoj rozvrh si tvoríte Vy sami. Počet hodín nie je nijak obmedzený. Lektorom však odporúčame, aby boli v počte kurzov striedmi a nebrali si ich viac, než sú schopní odpracovať. Predovšetkým u dlhodobých kurzov je vždy treba vopred zvážiť svoje možnosti.
Kde sa so študentom budem stretávať?
Na Slovensku zatiaľ doučujeme online pomocou aplikácie Google Meet. Otvorili sme tiež našu prvú pobočku v Bratislave a chystáme sa na ďalšiu!
Kde nájdete materiály pre výučbu?
Veľa výukových materiálov nájdete v aplikácií Kabinet, ktorá je vytvorená práve pre našich lektorov. Koordinátorky výučby fungujú ako prostredník medzi Vami a klientom a môžu Vám sprostredkovať materiály priamo od študenta. Samozrejme môžete využiť vlastné materiály, kreativite sa medze nekladú.
Aké sú benefity práce u Vás?
Postaráme sa kompletne o organizáciu a administratívu okolo doučovania. Prakticky Vašou jedinou povinnosťou je samotná lekcia a zápis k nej. S lektormi spolupracujeme dlhodobo, v prípade obojstrannej spokojnosti sa môže jednať o niekoľko rokov, pretože lektorov si naozaj vážime. Súčasťou balíčka benefitov je nepretržitá podpora Metodickéhé centra, ktoré je vždy pripravené Vám akokoľvek pomôcť.
Aké sú vlastne moje povinnosti?
Po prvé je to zodpovedný prístup k výučbe a rovnako tak ku Škole Populo. Ďalej potom včasný začiatok a ospravedlňovanie lekcií, maximálna ústretovosť smerom ku klientovi a pripravenosť na kurzy. Posledným nie však menej dôležitým bodom sú zápisy z lekcií, ktoré slúžia klientovi na to, aby mal po celú dobu kurzu prehľad o tom, čo sa na lekciách deje. Zápisy sú užitočné aj pre lektorov, pretože len na ich základe sa lekcia započítava do výplaty.
Aké predmety môžem doučovať?
Ako sme už písali, doučujeme predmety základných a stredných škôl. Najčastejšie je to však slovenčina a matematika, z prírodných vied fyzika a chémia. Pomáhame našim študentom s prípravou na prijímacie skúšky a maturitu. Samozrejme myslíme aj na vysokoškolákov. Preto doučujeme aj vybrané vysokoškolské predmety, ako je ekonómia, účtovníctvo, ale napríklad aj informatika. Medzi doučované predmety samozrejme patria aj jazyky, pretože koľko jazykov poznáš, toľkokrát si človekom. Ponúkame kurzy angličtiny, španielčiny, nemčiny, francúzštiny, ale čoraz viac sa nám objavujú dopyty po exotických jazykoch ako napríklad japončina, čínština.

Referencie lektorov

Za každú spoločnosť nehovorí najlepšie reklama, ale zamestnanci sami. Preto pridávame niekoľko referencií z radov našich lektorov.
Zuzana Altmanová, Olomouc, spolupráca 4. rok
Zuzka pôsobí ako lektorka v Škole Populo štvrtý rok a hoci pedagogické pôsobenie vôbec neplánovala, zistila, že jej výučba vyhovuje a je v nej dobrá. Ako sama hovorí „zmyslom pôsobenia v Škole Populo je vidieť výsledky 'mojich' detí. Nejedná sa len o zvládnuté prijímačky, maturitu alebo jednotku z diktátu, ešte viac ma teší, keď vidím, že si moji študenti začínajú veriť a výučba pre mňa nie je strašidelná a nepríjemná vec. Na konci kurzu dosť často odchádza úplne iný človek, než ktorý nastúpil, zdravo sebavedomý a schopný zvládať stres.“ Školu Populo si vybrala preto, že jej tak odpadajú starosti s hľadaním nových klientov a s komunikáciou.“ Asi najviac ale oceňujem to, že je mi po absolvovaní vstupných pohovorov a testov do značnej miery ponechaná voľná ruka. Možno práve preto, že nie som pôvodne pedagóg, učím trochu iným štýlom ako podľa nudných povinných osnov. Študenti a rodičia si to vážia a ja potom vidím najväčšiu odmenu, keď si na konci roka odškrtávam všetky deti, ktoré si zvládli splniť svoj cieľ, nech už bol akýkoľvek.“ Zuzka sa za štyri roky v Škole Populo naučila nestresovať sa nad maličkosťami, vydržať časovú aj emočnú záťaž a hlavne nedať sa odradiť neúspechom, ale vymýšľať stále nové alternatívy, ako uspieť.
Julie Adamcová, Brno, spolupráca 4 roky
Júlia pôsobí ako lektorka štvrtý rok a ako sama hovorí, je to "práca, ktorá lektorov napĺňa. Každý deň odchádzam s pocitom, že si vďaka mne študenti zlepšujú študijné výsledky. Sledovať ich rast a úsmev je ale odmena sama o sebe." Na Škole Populo sa jej páči to, že študenti prichádzajú za lektorom, nie naopak, vďaka čomu sú lektori schopní venovať sa viacerým študentom. "Veľkým pomocníkom sú aj koordinátorky, ktoré riešia všetku administratívu. Človek sa tu má vždy na koho obrátiť, či už má nejaký problém alebo nedostatok materiálov." Júlia v Škole Populo získala cenné skúsenosti nielen so študentmi, ale aj pri komunikácii s rodičmi či vedením, "ktoré si rado vypočuje naše názory a snaží sa nám vyhovieť."
Natálie Fikarová, Praha, spolupráca 2 roky
Natália spolupracuje so Školou Populo, ktorá si ju získala najmä vďaka jednoduchej a milej komunikácii, dva roky. "Vyhovuje mi systém ponúkania doučovania v Kabinete aj prostredníctvom sms správ, navyše sú mi ponúkané len tie lekcie, ktoré sa priamo hodia k mojim možnostiam. Páči sa mi tiež to, že všetku komunikáciu a administratívu za mňa vyriešia slečny koordinátorky a ja sa môžem plne sústrediť na vedenie samotnej lekcie." Natália si na prácu v Škole Populo váži organizáciu a individuálny prístup: "Páči sa mi, že sú lekcie presne dané, ale zároveň je možné sa vždy na všetkom individuálne dohodnúť." Práca lektorky ju baví najmä preto, že má možnosť odovzdávať svoje znalosti ďalej a naučila sa, ako študentom látku vysvetliť čo najlepšie a čo najľahšie. Za svoj najväčší posun považuje podieľanie sa na tvorbe výukových materiálov a vstupných testov.
Michaela Kudláková, Olomouc + Online, spolupráca 4. rok
Miša je lektorkou Školy Populo už štvrtý rok a ako sama hovorí, je „jedným z lektorov, ktorí ten najväčší zmysel vidia v úspechu svojich študentov. Mám veľkú radosť, keď sa nám spoločnými silami podarí študenta pripraviť tak, že úspešne zvládne skúšku alebo ťažký test. Odmenou je tiež pozitívna spätná väzba, ktorú si nesmierne cením." Škole Populo je verná najmä vďaka pracovným podmienkam, ktoré škola poskytuje: "Vyhovuje mi predovšetkým pracovný komfort, kedy sa o všetku administratívu postarajú koordinátorky a ja sa môžem sústrediť iba na výučbu a študenta." Miša sa ako lektorka češtiny naučila väčšej trpezlivosti a naďalej sa snaží rozvíjať svoju empatiu tak, aby mohla čo najviac vyjsť v ústrety individualite každého nového študenta.
Radek Šaroch, pobočka Plzeň, spolupráca 1,5 roka
Radek doučuje na plzenskej pobočke a pre Školu Populo pracuje rok a pol. "Doučovanie v Škole Populo som zvolil kvôli spolupráci s koordinátorkami. Výhodou je sprostredkovanie celého doučovania a dobrá flexibilita v prípade problémov." Vďaka práci lektora si rozšíril obzory a zopakoval si základné veci, ktoré by ľudia síce poznať mali, ale už ich zabudli. Ako zmysel práce lektora vidí možnosť "odovzdania skúseností a vedomostí študentom a pomoc splniť ich ciele ako napríklad prijímačky na zvolenú strednú či vysokú školu."
Rostislav Lettovský, Ostrava, spolupráca 2 roky
Rastislav vlastne nikdy neuvažoval nad tým, že by sa po odchode do dôchodku venoval doučovaniu. "Keď som ale objavil Váš náborový inzerát a zoznámil sa s podmienkami, povedal som si - prečo nie." Vyhovuje mu komfort plného servisu, priestory a materiálne zabezpečenie. Práca lektora Školy Populo pre neho znamená pocit uplatnenia a to aj napriek tomu, že je na dôchodku. Najviac sa Rastislavovi páči "možnosť venovať sa jednému študentovi a uplatniť tak totálne individuálny prístup, ktorý sa síce požaduje aj pri hromadnom vyučovaní, ale nikdy ho nemožno tak dokonale uplatniť." Vďaka práci lektora sa zoznámil so súčasnými požiadavkami v doučovaných predmetoch, ako je napríklad tzv. Hejného metóda v matematike.
V prípade záujmu o doučovanie v iných mestách nás kontaktujte na tel. +421 905 891 021, prípadne formou e-mailu na info@skolapopulo.sk.
Doučujeme tiež v Česku a v Anglicku.
© 2023 Vzdelávacie centrum Populo
Prevádzkovateľom stránok Škola Populo je Vzdělávací centrum Populo, z. s. IČO: 06746551, so sídlom Horní lán 1257/45, Nová Ulice, 779 00 Olomouc Spisová značka: L 16433 vedená na Krajskom súde v Ostrave.
Používame cookies, aby sme vám zaistili čo možno najjednoduchšie použitie týchto webových stránok. Ak budete naďalej prezerať naše stránky predpokladáme, že s použitím cookies súhlasíte.