Začnite svoj kurz do 2 dní. ⌛ Minulý týždeň túto možnosť využilo 84 klientov. Bezplatné konzultácie.

Kontaktujte nás na +421 905 891 021
O nás
O nás Lektori Zamestnanci Metodické centrum
Doučovanie
Doučovanie Výučba jazykov Príprava na skúšky Online výuka
Časté otázky Služby
Služby Vstupné testy Darčekové poukážky
Referencie Cenník Galéria Blog Kariéra Kontakt
Úvod Blog Základná škola Príprava na vstup do ZŠ: 5 tipov pre deti a rodičov

Príprava na vstup do ZŠ: 5 tipov pre deti a rodičov

Príprava na vstup do ZŠ: 5 tipov pre deti a rodičov
30. 8. 2021
Základná škola

Prechod z predškolského vzdelávania na 1. stupeň základnej školy je veľký krok nielen pre deti, ale aj pre samotných rodičov. Dali sme pre vás preto dohromady 5 tipov, ako prestup zo škôlky do školy čo najlepšie zvládnuť. 

Dieťa vopred pripravte na zmenu režimu

Rozprávať sa a zase sa rozprávať, to je pravidlo číslo jedna. Hovorte s dieťaťom o tom, čo ho v škole čaká a vysvetlite mu, ako bude prebiehať 1. školský deň a nasledujúce dni. Poučte ho vopred o pravidlách, ktoré v škole sú. Pomôžete mu tým zmierniť obavy z nastupujúcej školskej dochádzky.

Prvé mesiace robte úlohy spolu s dieťaťom

Miesto poobedňajšieho hrania úlohy. Matematika, slovenčina, anglický jazyk. Nástup do prvej triedy môže byť pre niektoré deti vyčerpávajúci. Po doobedňajšom sústredení v škole sa totiž dieťa musí sústrediť aj popoludní doma. Vyhraďte si každý deň na dieťa minimálne hodinu a robte úlohy s ním. Pýtajte sa, ako to v škole šlo, či všetkému rozumie a buďte mu oporou. 

Plávate v preberanej látke? Pomôže doučovanie!
Minulý covidový rok bol náročný a preto sa môže stať, že bude vaše dieťa v septembri trošku pozadu...alebo nebude preberanú látku stíhať. Od toho je tu Škola Populo! Doučujeme po celom Slovensku. Stačí nás kontaktovať a o všetko ďalšie sa už postaráme my. Pozrite sa, aké predmety doučujeme a vykročte do nového školského roka pravou nohou.

Podporujte v dieťati tvorivosť a elán do učenia

Každé dieťa je šikovné na niečo iné. Jednému idú výborne výpočty, druhé vyniká v praktických činnostiach a tretie krásne spieva. Žiaľ, hodiny v škole sú jasne dané a časovo obmedzené. Preto odporúčame talent rozvíjať aj vo voľnom čase. Pokiaľ dieťa baví výtvarná výchova, prihláste ho na kurz alebo hodiny do umeleckej školy.

Nastavte si doma režim, nech sa z toho nezbláznite

Príprava desiaty, aktovky do školy, podpisovanie úloh, výber oblečenia, kontrola žiackej knižky. Úloh, ktoré sa so školskou dochádzkou spájajú, je veľa pre rodičov a tiež pre deti. Čas a nervy ušetríte, pokiaľ si úlohy rozdelíte dopredu. Každé popoludnie alebo večer si v spolupráci s malým študentom pripravte:

  • úlohy na ďalší deň
  • pripravte sa na písomky a diktáty
  • dajte na hromadu oblečenie na druhý deň
  • nachystajte aktovku (zošity, učebnice, úbor...)
  • nachystajte desiatu a pitie na ďalší deň
  • skontrolujte žiacku knižku
  • povedzte si, čo vás na ďalší deň čaká (vyzdvihnutie zo školy, poobedňajší program)

Jak připravit děti na vstup do základní školy

Autor:

BSc. Nikola Domluvilová
Riaditeľka správy kurzov
Nikola vedie tím koordinátoriek, ktoré sa starajú o hladký priebeh každého doučovania. Je “strážkyňou” klientskeho servisu, dohliada, aby všetko bežalo tak, ako má a vyrieši akúkoľvek neštandardnú situáciu.

 

Nezáväzný kontaktný formulár
Na základe vyplneného kontaktného formulára Vás budeme kontaktovať, zodpovieme všetky otázky a predstavíme Vám služby Školy Populo. V prípade, že sa s nami chcete spojiť ako prví, môžete nám zavolať na tel. +421 905 891 021.
+421
V prípade záujmu o doučovanie v iných mestách nás kontaktujte na tel. +421 905 891 021, prípadne formou e-mailu na info@skolapopulo.sk.
Doučujeme tiež v Česku.
© 2024 Vzdelávacie centrum Populo
Prevádzkovateľom stránok Škola Populo je Vzdělávací centrum Populo, z. s. IČO: 06746551, so sídlom Horní lán 1257/45, Nová Ulice, 779 00 Olomouc Spisová značka: L 16433 vedená na Krajskom súde v Ostrave.
Používame cookies, aby sme vám zaistili čo možno najjednoduchšie použitie týchto webových stránok. Ak budete naďalej prezerať naše stránky predpokladáme, že s použitím cookies súhlasíte.