Začnite svoj kurz do 2 dní. ⌛ Minulý týždeň túto možnosť využilo 84 klientov. Bezplatné konzultácie.

Kontaktujte nás na +421 905 891 021
O nás
O nás Lektori Zamestnanci Metodické centrum
Doučovanie
Doučovanie Výučba jazykov Príprava na skúšky Online výuka
Časté otázky Služby
Služby Vstupné testy Darčekové poukážky
Referencie Cenník Galéria Blog Kariéra Kontakt
Úvod Blog Maturita Maturita je stále v hre, pripravujte sa!

Maturita je stále v hre, pripravujte sa!

Maturita je stále v hre, pripravujte sa!
31. 3. 2020
Maturita

Obdobie pred maturitou je náročné nielen pre študentov, ale aj pre učiteľov. Opatrenia spôsobené karanténou a nemožnosť "chodiť do školy" situáciu ešte komplikujú. Prichádzame preto s niekoľkými tipmi, ako nezaháľať a čo najlepšie sa pripraviť.

Maturitné testy = najdôležitejší pomocník

Väčšina učiteľov začína využívať maturitné testy z minulých rokov už na začiatku roka, kedy majú študenti maturovať. Vysvetľujú najčastejšie chyby a zameriavajú sa na nedostatky študentov. Napriek tomu by si teraz, v čase karantény, mal každý študent sadnúť a v pokoji si testy prejsť. A to aj tie, ktoré už videl.

Druhou úlohou je odhaliť svoje slabé miesta a zamerať sa na ne. Je to podobné ako s prijímacími skúškami na strednú školu, ktoré maturanti absolvovali pred niekoľkými rokmi. Jedinou zmenou je podmienka dosiahnutia minimálneho počtu bodov, ktoré študent potrebuje, aby prešiel.

U všetkých predmetov, z ktorých sa skladá jednotná skúška, sa typy úloh opakujú. Rovnako tak sa opakuje aj rozloženie testu. Neoddeliteľnou súčasťou prípravy by malo byť tiež využívanie záznamového hárku na zapisovanie odpovedí a zoznámenie sa s bodovaním jednotlivých typov úloh.

Potrebujem doučovanie k maturite
Neodkladajte prípravu a začnite čo najskôr so Školou Populo. Každoročne pripravíme stovky študentov, ktorí maturitnú skúšku úspešne zložia.

Odmaturuj z ... a ďalšie učebnice

Stretávame sa napríklad aj s otázkou: “Z akých učebníc sa mám učiť na maturitu z matematiky?” Pri všeobecnej príprave môžu študentom pomôcť učebnice sumarizujúce to najpodstatnejšie, čo sa v spoločnej časti skúšky môže objaviť. Niektoré z nich obsahujú aj úlohy na precvičenie alebo samostatný pracovný zošit.

Vlastné poznámky

Využitie vlastných učebníc a zošitov z minulých ročníkov. Obsahujú celé učivo, ktoré by mal študent vedieť, a ktoré by malo pokrývať rozsah učiva potrebného k príprave na maturitu.

Pre študentov máme dobrú správu. Zásoba úloh, používaných v maturitných testoch, nie je nekonečná a typy jednotlivých úloh a príkladov sa v zadaniach opakujú. Poctivou prípravou sa teda dá na testy naučiť. Navyše sú verejne prístupné aj požiadavky k jednotlivým skúškam, a to na webových stránkach NÚCEM-u. Je tak možné sa pozrieť na to, čo sa v testoch objavuje. 

Individuálna príprava

Okrem samoštúdia je ďalšou možnosťou individuálna výučba. Tento spôsob výučby sa vyznačuje predovšetkým tým, že "šije" študentom lekcie na mieru. Lektor sa tak môže študentovi naozaj venovať a vysvetliť mu učivo detailne.

Příprava na maturitní zkoušku

Najcennejšia komodita - čas

Deň má len 24 hodín, čas nenatiahneme, a preto je nedostatkovým tovarom. Dôležité je učenie neodkladať, neprokrastinovať a snažiť sa vyťažiť zo zostávajúceho času maximum. Nútená karanténa znamená pre mnohých študentov prekážku. Ak ste medzi nimi aj vy, skúste sa na to pozrieť z druhého pohľadu. Nemusíte chodiť do školy, uvoľnil sa vám tak čas navyše, ktorý môžete využiť.

Naším tipom pre vás je venovať príprave dostatok času. Zaujímajte sa o chyby, ktoré ste urobili. Zisťujte, prečo nie je vaša odpoveď správna a kde robíte chyby. Nie je dôležité sa bifľovať, dôležité je učivo pochopiť. Vychytajte muchy, a ak budete stále tápať, požiadajte niekoho o pomoc.

Výučba v Škole Populo stále beží

Aby študenti neprišli o drahocenný čas a mohli sa štúdiu venovať naplno, prebiehajú teraz naše lekcie online. Študenti tak môžu v intenzívnej príprave pokračovať. Každému z nich zapožičiame kameru spolu so statívom. Lektor pri ich používaní tak môže študenta v reálnom čase opraviť.

Všetky odpovede na otázky typu: Ako sa lepšie učiť a čo robiť, keď učenie nelezie do hlavy? už sa do tohto článku nezmestia. Napriek tomu pre vás máme ešte jednu radu. Nevzdávajte sa! Pripravte sa natoľko dobre, aby ste boli sami so sebou spokojní.

Nezabudnite na motiváciu, a ak to len trošku pôjde, vyrazte von a urobte niečo pre seba i pre druhých. So správnym prístupom skúšku dospelosti určite zvládnete.

"Neučíme sa pre školu, ale pre život." – Seneca

Zdroje:

https://nivam.sk

Autor:

BSc. Nikola Domluvilová
Riaditeľka správy kurzov
Nikola vedie tím koordinátoriek, ktoré sa starajú o hladký priebeh každého doučovania. Je “strážkyňou” klientskeho servisu, dohliada, aby všetko bežalo tak, ako má a vyrieši akúkoľvek neštandardnú situáciu.

 

Nezáväzný kontaktný formulár
Na základe vyplneného kontaktného formulára Vás budeme kontaktovať, zodpovieme všetky otázky a predstavíme Vám služby Školy Populo. V prípade, že sa s nami chcete spojiť ako prví, môžete nám zavolať na tel. +421 905 891 021.
+421
V prípade záujmu o doučovanie v iných mestách nás kontaktujte na tel. +421 905 891 021, prípadne formou e-mailu na info@skolapopulo.sk.
Doučujeme tiež v Česku.
© 2024 Vzdelávacie centrum Populo
Prevádzkovateľom stránok Škola Populo je Vzdělávací centrum Populo, z. s. IČO: 06746551, so sídlom Horní lán 1257/45, Nová Ulice, 779 00 Olomouc Spisová značka: L 16433 vedená na Krajskom súde v Ostrave.
Používame cookies, aby sme vám zaistili čo možno najjednoduchšie použitie týchto webových stránok. Ak budete naďalej prezerať naše stránky predpokladáme, že s použitím cookies súhlasíte.