O nás
O nás Lektori Zamestnanci Metodické centrum
Doučovanie
Doučovanie Výučba jazykov Príprava na skúšky Online výuka
Časté otázky Služby
Služby Vstupné testy Darčekové poukážky
Referencie Cenník Galéria Blog Kontakt
Nepodceňte situáciu, naše kapacity sú takmer plné. Vyplňte kontaktný formulár alebo zavolajte na 0918 405 241.
Úvod O nás Metodické centrum

Metodické centrum

Metodické centrum
Metodické centrum Školy Populo má na starosť zaistenie kvality výučby. Nastavuje procesy pre výber a školenie lektorov a výučbu žiakov. Jeho tím tvoria skúsení pedagógovia s dlhoročnou praxou z rôznych odborov. Náplňou ich práce je inovovať metodické postupy v individuálnom doučovaní, komunikovať s lektormi, študentmi a rodičmi. Metodické centrum tvorí jeden z hlavných pilierov, vďaka ktorému študenti Školy Populo dosahujú skvelé výsledky.

Čím sa zaoberáme?

 • Výber vhodných lektorov
 • Vstupné školenie pre lektorov
 • Metodika výučby jednotlivých predmetov
 • Sledovanie a zavádzanie moderných trendov do výučby
 • Tvorba materiálov k výučbe a vlastných didaktických testov
 • Výber vhodných materiálov k výučbe
 • Nákup, revízia a distribúcia učebníc, slovníkov a študijných materiálov
 • Observácia a hodnotenie lektorov
 • Vzdelávacie semináre pre lektorov
 • Tvorba a revízia vstupných testov
 • Tématické semináre pre lektorov, študentov a ich rodičov
 • Konzultačná a poradenská činnosť
 • Metodika on-line výučby

Kto vedie metodické centrum?

AP Barbora Skařupová
AP Barbora Skařupová
Manažérka metodického centra
Barča vyštudovala hotelový management v Dánsku, ktorému sa chcela už od stredoškolských čias venovať. Avšak, po vyskúšaní v praxi zistila, že hľadá niečo trochu iné. Práve to jej od začiatku ponúkla práve Škola Populo. Od lektorky ku koordinátorke, riaditeľke pražskej pobočky, manažérke projektov a služieb, až k Metodickému centru. Každá z uvedených pozíc ju vždy bavila a poskytla možnosť venovať sa inému segmenu ľudí, pre ktorých Barča rada vytvára niečo nové s pridanou hodnotou. Lektori jej však boli od začiatku tak nejak najbližšie, a tak jej pozícia manažérky metodického centra sadla ako uliatá. Môže tak uplatniť svoju obľúbenú organizáciu a manažérovanie projektov s komunikáciou so všetkými tímami v Škole Populo, ktoré jej neustále rozširujú obzory. Vďaka tejto kooperácií sa potom projekty dostávajú k lektorom a zlepšujú tak ich pracovné podmienky (snáď i s tou pridanou hodnotou).
Bc. Julie Adamcová
Bc. Julie Adamcová
Koordinátorka pre metodický rozvoj
Júlia pôsobila štyri roky ako lektorka českého jazyka a matematiky na brnenskej pobočke. Najradšej by sa študentom a Škole Populo venovala 24/7, a tak je od roku 2021 súčasťou Metodického centra, kde sa snaží byť cennou posilou. Napriek tomu, že je workoholička, ktorá by najradšej mala prácu hotovú hneď a nerada niečo odkladá, vie si nájsť voľný čas. Trávi ho najradšej sledovaním dobrého seriálu alebo so svojím priateľom v Uherskom Hradišti. Najväčšiu radosť má z pokroku svojich študentov a ich úsmevu.
Mgr. Eva Halousková
Mgr. Eva Halousková
Manažérka pre metodický rozvoj
Eva je rodáčkou z Olomouca. Vyštudovala Pedagogickú fakultu na Univerzite Palackého a má dlhoročnú skúsenosť s výučbou detí všetkých vekových kategórií - doslova od batoliat po tennagerov. Voľné chvíle najradšej trávi so svojou rodinou, ideálne na výlete alebo prechádzke v prírode. Rada varí, cvičí jógu, miluje leto, dovolenku pri mori a relax s dobrou knihou v ruke. Rada pracuje na zmysluplných projektoch, je kreatívna, úprimná a vždy sama sebou.
Kto sú Vaši lektori? Ako zabezpečujete ich kvalitu?
Naši lektori sú pedagógovia či študenti vysokých škôl. Majú vyštudovaný predmet, ktorý vyučujú alebo odbor, v ktorom tento predmet využívali alebo poznajú jeho princípy a osnovy. Všetci lektori prechádzajú vstupným školením, ktoré spracovalo metodické centrum, a následne sú pravidelne školení k tomu, aby študentovi dokázali predať potrebné informácie čo najlepšie. Dbáme o to, aby sa každý lektor individuálne prispôsobil aktuálnym znalostiam i tempu žiaka a aby mu dokázal pomôcť so všetkým potrebným.
Majú Vaši lektori certifikáty?
V Škole Populo veríme, že kvalitu neurčujú tituly a certifikáty, ale skutočná znalosť daného predmetu a schopnosť predať vedomosti ďalej. V našom tíme máme rodených hovoriacich, učiteľov jazykov s certifikátmi alebo Slovákov s vysokou úrovňou jazyka. Všetci naši lektori sú preverení a pravidelne preškolovaní. Na kvalite lektorov si v Škole Populo zakladáme. Ak si prajete lektora s potvrdenou úrovňou, vyberieme Vám takého, ktorý certifikát vlastní.
Majú Vaši lektori k dispozícií potrebné materiály?
Na každej pobočke máme plne vybavenú knižnicu s učebnicami pre všetky vyučované predmety a ročníky. Vo väčšine prípadov pracujeme s učebnicou, ktorú žiak používa v škole. Okrem toho má lektor k dispozícií veľké množstvo študijných materiálov, ktoré sú uložené v našej on-line knižnici. V prípade absencie potrebných materiálov, lektor má možnosť osloviť metodické centrum, ktoré ich doplní.
Môžem si lektora vybrať?
Lektorov vyberajú koordinátorky doučovania, ktoré sú s nimi v každodennom kontakte. Poznajú ich spôsob výučby, povahu a osobnosť. Tieto informácie sú nevyhnutné pre to, aby výučba prebiehala prirodzene, priateľsky a zároveň profesionálne. Ak si s lektorom z akéhokoľvek dôvodu nebudete rozumieť, radi s Vami prediskutujeme výber vhodnejšieho lektora, aby výučba splnila Vaše očakávania.
Nezáväzný kontaktný formulár
Na základe vyplneného kontaktného formulára Vás budeme kontaktovať, zodpovieme všetky otázky a predstavíme Vám služby Školy Populo. V prípade, že sa s nami chcete spojiť ako prví, môžete nám zavolať na tel. +421 918 405 241.
+421
V prípade záujmu o doučovanie v iných mestách nás kontaktujte na tel. +421 918 405 241, prípadne formou e-mailu na info@skolapopulo.sk.
Doučujeme tiež v Česku a v Anglicku.
Sledujte nás na Instagrame!
© 2021 Vzdelávacie centrum Populo
Prevádzkovateľom stránok Škola Populo je Vzdělávací centrum Populo, z. s. IČO: 06746551, so sídlom Horní lán 1257/45, Nová Ulice, 779 00 Olomouc Spisová značka: L 16433 vedená na Krajskom súde v Ostrave.
Používame cookies, aby sme vám zaistili čo možno najjednoduchšie použitie týchto webových stránok. Ak budete naďalej prezerať naše stránky predpokladáme, že s použitím cookies súhlasíte.