Začnite svoj kurz do 2 dní ⌛ Minulý týždeň túto možnosť využilo 84 klientov. Bezplatné konzultácie.

Kontaktujte nás na +421 905 891 021
O nás
O nás Lektori Zamestnanci Metodické centrum
Doučovanie
Doučovanie Výučba jazykov Príprava na skúšky Online výuka
Časté otázky Služby
Služby Vstupné testy Darčekové poukážky
Referencie Cenník Galéria Blog Kariéra Kontakt
Úvod O nás Metodické centrum

Metodické centrum

Metodické centrum
Hlavnou úlohou Metodického centra je predovšetkým zaistenie kvality výučby. Tento tím je k dispozícii všetkým lektorom, pomáha v nastavení cieľov výučby, voľbe metód, výukových materiálov, ale aj pri komunikácii lektora so študentom. Metodické centrum tvorí jeden z hlavných pilierov, vďaka ktorému študenti Školy Populo dosahujú skvelé výsledky.
Naše metodičky vychádzajú z vlastných dlhoročných skúseností s výučbou a rady každému lektorovi pomôžu. K dispozícii sú na e-mailovej adrese metodickecentrum@skolapopulo.cz, kde zodpovedia všetky potrebné otázky, alebo ponúknu online konzultáciu. Kedy môžeme pomôcť, čomu sa venujeme a kedy sa na nás obrátiť, nájdete v nasledujúcich odsekoch.

Čo má Metodické centrum v kompetencii?

 • pomoc a podpora lektorom
 • vstupné školenia lektorov
 • tvorbu testov pre Testovanie nanečisto
 • tvorbu a revíziu Vstupných testov a Precvičovanie online
 • observácia a hodnotenie výučby lektorov
 • tvorba obežníkov
 • individuálne školenie lektorov (napr. výučba žiaka so špecifickými poruchami učenia, podpora na prípravu na prijímacie skúšky)
 • konzultácie s lektormi
 • metodika výučby
 • sprostredkovanie učebníc, slovníkov a výukových materiálov

Kedy sa na Metodické centrum obrátiť?

 • potrebujete pomoc s metodikou výučby
 • chýbajú vám výukové materiály
 • chcete od nás spätnú väzbu na vašu výučbu
 • reagujete na výzvu zapojiť sa do projektov, ktoré MC tvorí
 • radi by ste absolvovali individuálne školenia na špecifickú tému

Tím Metodického centra

Mgr. Eva Halousková
Mgr. Eva Halousková
Manažérka Metodického centra
Vyštudovala som učiteľstvo anglického a nemeckého jazyka na Univerzite Palackého. Viac ako 10 rokov som pôsobila ako lektorka angličtiny a taktiež som viedla jazykové centrum. Svoje skúsenosti rada odovzdávam nielen začínajúcim lektorom. Ponúkam pomocnú ruku a konzultácie rôznych situácií, ktoré vo výučbe môžu nastať. Spoločne s lektormi pomáham nastaviť metódy výučby a vybrať správne prostriedky na dosiahnutie výukových cieľov.
Bc. Julie Adamcová
Bc. Julie Adamcová
Metodik Školy Populo
Som Júlia a rada Vám poradím v akejkoľvek oblasti Školy Populo vďaka svojim vlastným štvorročným skúsenostiam ako lektorka brnenskej pobočky. Po štúdiu českého jazyka a matematiky na vysokej škole sa teraz zameriavam na prípravu na prijímacie skúšky alebo maturity. Môžete sa so mnou ale dostať do kontaktu aj pri konzultácii vstupných testov, tvorbe materiálov alebo spolupráci na rôznych projektoch Metodického centra. :)
Bc. Michaela Kudláková
Bc. Michaela Kudláková
Metodik Školy Populo
Volám sa Michaela mám vyštudovanú Sociálnu patológiu a prevenciu. Skúsenosti mám z detských domovov, azylových domov pre matky a deti, z diagnostických ústavov alebo z materskej škôlky, kde som pracovala ako asistentka pedagóga pre deti s SPU. V Škole Populo som začínala ako lektorka slovenského jazyka, potom som sa presunula na pozíciu manažérky Náboru lektorov a od roku 2022 som členkou Metodického centra. Zameriavam sa na vstupné školenia pre nových lektorov, observácie a v neposlednom rade aj na tvorbu rôznych manuálov, ktoré sú k pomoci nielen novým, ale aj existujúcim lektorom.
Kto sú naši lektori? Ako zaisťujeme ich kvalitu?
Naši lektori sú pedagógovia, študenti vysokých škôl, ale aj ľudia, ktorí sú skrátka majstri vo svojom odbore a doučovaný predmet ovládajú na výbornú. Všetci naši lektori prechádzajú výberovým konaním a taktiež vstupným školením. Lektorov vyberáme tak, aby boli schopní pojať individuálnu výučbu v tom pravom slova zmysle a vedeli študenta odhadnúť a maximálne sa prispôsobiť jeho potrebám.
Majú naši lektori certifikáty?
V Škole Populo veríme, že kvalitu neurčujú tituly a certifikáty, ale skutočná znalosť daného predmetu a schopnosť odovzdať vedomosti ďalej. V našom tíme máme rodených hovorcov, učiteľov jazykov s certifikátmi alebo Čechov s vysokou úrovňou jazyka. Na kvalite lektorov si v Škole Populo zakladáme. Pokiaľ si prajete lektora s potvrdenou úrovňou, vyberieme Vám takého, ktorý certifikát vlastní.
Majú naši lektori k dispozícii potrebné materiály?
Na každej pobočke máme plne vybavenú knižnicu s učebnicami pre väčšinu vyučovaných predmetov a ročníkov. Vo väčšine prípadov pracujeme s učebnicou, ktorú žiak používa v škole. Ďalej má lektor k dispozícii veľké množstvo študijných materiálov, ktoré sú uložené v našej školskej on-line knižnici. V prípade absencie potrebných materiálov má lektor možnosť osloviť Metodické centrum, ktoré ich doplní.
Môžem si lektora vybrať?
Lektorov vyberajú koordinátorky doučovania, ktoré sú s nimi v každodennom kontakte. Poznajú ich spôsob výučby, povahu a osobnosť. Tieto informácie sú nevyhnutné na to, aby výučba prebiehala prirodzene, priateľsky a zároveň profesionálne. Pokiaľ si s lektorom z akéhokoľvek dôvodu nebudete rozumieť, radi s Vami skonzultujeme výber vhodnejšieho lektora, aby výučba splnila Vaše očakávania.
Nezáväzný kontaktný formulár
Na základe vyplneného kontaktného formulára Vás budeme kontaktovať, zodpovieme všetky otázky a predstavíme Vám služby Školy Populo. V prípade, že sa s nami chcete spojiť ako prví, môžete nám zavolať na tel. +421 905 891 021.
+421
V prípade záujmu o doučovanie v iných mestách nás kontaktujte na tel. +421 905 891 021, prípadne formou e-mailu na info@skolapopulo.sk.
Doučujeme tiež v Česku.
© 2024 Vzdelávacie centrum Populo
Prevádzkovateľom stránok Škola Populo je Vzdělávací centrum Populo, z. s. IČO: 06746551, so sídlom Horní lán 1257/45, Nová Ulice, 779 00 Olomouc Spisová značka: L 16433 vedená na Krajskom súde v Ostrave.
Používame cookies, aby sme vám zaistili čo možno najjednoduchšie použitie týchto webových stránok. Ak budete naďalej prezerať naše stránky predpokladáme, že s použitím cookies súhlasíte.